Vsi so ji povedali, da je bila najgrša ženska na svetu. Ampak je pretvarjala ponižanja v to

Vsi so ji povedali, da je bila najgrša ženska na svetu. Ampak je pretvarjala ponižanja v to / Razno

Lizzy Velásquez je ameriška ženska, ki trpi zaradi nenavadne bolezni da trpi le še dve osebi na svetu. Je vesela, očarljiva ženska, z velikim srcem in veliko ljubeznijo, vendar je morala trpeti vse vrste posmeha, ker zaradi svoje bolezni ni bila fizično prijazna..

Danes je po vsem svetu znano, da svetu razkriva, kaj je moral trpeti, in postalo je priljubljeno za štetje je ena izmed tistih motivacijskih zgodb, ki dosežejo dno duše..

Kdo je Lizzy Velásquez

Lizzy Velásquez se je rodila v Austinu v Teksasu (ZDA) v družini treh sester, katere najstarejša je. Rodil se je prezgodaj v osmih mesecih nosečnosti. Pri 23 letih je bila njena bolezen prepoznana, ko je diplomirala kot diplomant komunikacije.

Lizzy je uporabila svoje znanje na tem področju, da bi svetu prinesla tisto, kar je po njenem mnenju usoda: njena bolezen. S ironičnim tonom daje predavanja, ki razkrivajo svoj problem in pripovedujejo, kako so se ji ljudje smejali.

Če želite izvedeti več o tem, si lahko ogledate spodnji videoposnetek.

Tvoja bolezen

Lizzy trpi za redko boleznijo, od katere trpi le trije ljudje na svetu (vključno z njo). Ta patologija vam ne omogoča pridobivanja na teži, vaša telesna maščoba pa ostaja na 0%. Pravzaprav ni nikoli tehtal več kot 30 kg. Ona je slepa na desnem očesu in ima omejen vid v drugem.

Kar se tiče fizičnega vidika, je podobno osebi s Progerio in daje podobo starejše ženske. Po poročilih so zdravniki njegovi materi povedali, da ne bo več živel, toda njegovo razpoloženje je takšno, da je še vedno živ in brca. Raziskovalci na jugovzhodnem medicinskem centru Univerze v Teksasu menijo, da je njihovo stanje podobno progeriji, vendar ne napada njihovih kosti, organov ali zob in ni dedno..

Primer za mnoge

Nenavadna stvar v primeru Lizzy je, kako se ji je uspelo obrniti na situacijo, v kateri je morala živeti. Ne samo zaradi posledic, ki jih ima ta bolezen na ravni organizma, temveč tudi, kako so lahko ljudje tako kruti in škodljivi z našimi komentarji in našo zavrnitveno naravnanostjo..

Lizze je na eni od svojih konferenc povedala, da je nekega dne, medtem ko brskala po internetu, naletela na YouTube video, v katerem je bila imenovana "najgrša ženska na svetu". Namesto, da bi ji povedala, se ne zaplete v solze, saj priznava, da ni privlačna ženska in da se mnogi ne zavedajo, da je njena grdost del njene bolezni.

Njeno plemenito srce ji ne dopušča, da bi imela zamer proti tistim ljudem, ki so z lahkim smehom posmehovali njej, in pravzaprav vsa njena energija spodbuja ljudi s težavami, da sprejmejo situacijo in uživajo v tem življenju, čeprav mnogi Včasih pozabimo, lahko samo enkrat uživamo.

Svojo bolezen vzame s humorjem

Lizzy, kot dober komunikator, ve, da čut za humor ujame občinstvo, v svojih predavanjih pa ustvarja smešne trenutke za javnost. Mogoče jo prvič vidiš (če je še ne poznaš), vendar jo resnično prepriča, da je blagoslov trpeti zaradi njene bolezni..

"S svojo boleznijo lahko jem vse, kar si želim (čips, hamburgerje, čokolado) in nikoli ne maščujem," pravi. Poleg tega se šali, da bi jo morale telovadnice zaposliti kot svojo podobo, saj jo lahko uporabimo kot model, ki dokazuje, da njegova vadba izgubi težo..

Veliko ljudi se mora od tega naučiti, zlasti tistih, ki so se smejali svojemu telesnemu videzu.

Diskriminacija, ki jo morajo prenašati grdi ...

Žal živimo v svetu, v katerem so ljudje, ki so privlačni ali neuspešni, pogosto pozabljeni in celo zlorabljeni. Biti grda lahko povzroči, da oseba v življenju preživi vrsto ovir in jih lahko povzroči vrsto diskriminatornih odnosov, ki jih je treba prenašati, kot v primeru Lizzy.

Dejansko obstajajo različne vrste diskriminacije, kot lahko vidite v našem članku "16 vrst diskriminacije (in njihovi vzroki)", in ena od njih je diskriminacija na podlagi fizičnega videza..

Toda, Kakšno diskriminatorno vedenje trpi grdo? Na splošno ljudje, ki se štejejo za grde ...

  • Zaslužijo manj denarja kot lepi, kot je navedeno v preiskavi, ki jo je izvedla Univerza v Kaliforniji. Glede na rezultate zaslužijo v povprečju 12% manj kot lepe osebe
  • Imajo manj možnosti za zaposlitev. To je tisto, kar zaključuje študija, ki so jo vodili Ze'ev Shtudiner in Bradley J. Ruffle z Univerze Ariel v Izraelu in na Univerzi Ontario v Kanadi..
  • Bolj nagnjeni so k ustrahovanju in mobingu. To so dokazali raziskovalci na Michigan State University in Univerzi Notre Dame (ZDA)..
  • Manj se jih spomni, pravi Michael Baker z ameriške univerze v Vzhodni Karolini v svojih raziskavah, objavljenih v znanstveni reviji Evolutionary Psychology..
  • Vidijo se kot sogovorniki in ne kot predmeti želje, zato imajo manj priložnosti za spogledovanje.
  • Manj pomoči dobijo, kot kažejo številne študije, od katerih je ena objavljena v reviji Frontiers in Neuroscience.
  • V družabnih dogodkih ostanejo neopaženi in so v ozadju.
Več o teh diskriminatornih ukrepih lahko izveste v našem članku: "Grdi" ljudje morajo prenašati teh 8 diskriminatornih odnosov.